Процес отримання прав на землю в Україні

За останній час земельне законодавство України дещо змінилося і зараз є необхідність більш детально розглянути це питання. Якщо у вас виникла необхідність зареєструвати землю, то швидше за все ви володієте певною земельною ділянкою, яка на сьогоднішній день не є зареєстрованою. Це проблема, яку потрібно вирішити якомога швидше, так як сам по собі факт володіння землею має на увазі обов’язкову офіційну реєстрацію за певним передбаченим законодавчою базою сценарієм. Давайте більш детально розглянемо цей процес і ті документи, які вам для цього буде потрібно зібрати, а також торкнемося такого питання, як зміни в земельному законодавстві країни.

Реєстрація земельної ділянки

Згідно з чинним законодавством, право на землю людина отримує тільки після того, як вона зареєструвала земельну ділянку в зазначеному законом порядку. Отже, якщо ви хочете стати повноправним власником землі, то спочатку потрібно буде її зареєструвати, і тільки потім ви зможете нею розпоряджатися в бажаному форматі. Щоб зробити все правильно, потрібно буде зібрати певний пакет документів і відправитися до державного реєстратора, в особі якого можуть виступати різні представники.

Якщо у вас виникла необхідність зареєструвати земельну ділянку, то потрібно буде звернутися до одного з наступних представників:

  • органи державної реєстрації, які були створені безпосередньо для виконання такого роду завдань;
  • виконавчі органи місцевих рад, які на даний момент виконують функції державних реєстраторів і можуть надати вам послуги з реєстрації земельної ділянки;
  • спеціальні акредитовані суб’єкти.

У деяких ситуаціях процес реєстрації прав на землю може провести нотаріус. Але це стосується тільки тих випадків, коли є факт дарування або ж право успадкування земельної ділянки, що завжди супроводжується діями нотаріуса. У всіх інших випадках процес реєстрації земельної ділянки потрібно буде проходити за допомогою спеціального органу, який уповноважений здійснювати такі дії.

Документи, необхідні для реєстрації земельної ділянки

Пакет документів, який вам потрібно буде зібрати для реєстрації земельної ділянки, може відрізнятися в залежності від кожної конкретної ситуації. В першу чергу варто говорити про те, що вам буде потрібно визначити конкретний факт, згідно з яким ви можете претендувати на певну земельну ділянку. Тут вам може знадобитися рішення певного органу або структури згідно того, що дана земельна ділянка може бути передана в ваше володіння на законних підставах.

Якщо ви купуєте певну земельну ділянку, то вам буде потрібен документ, який буде засвідчувати про виконання певної угоди. Якщо мова йде про поділ однієї земельної ділянки на декілька частин, то буде потрібно засвідчити факт володіння земельною ділянкою тієї особи, який здійснює розподіл і так далі. Іншими словами, вам просто потрібно попередньо ознайомитися з певною нормативною базою, яка дозволить більш чітко зрозуміти суть питання і підібрати відповідний пакет документів в залежності від ситуації. До всього цього потрібно буде докласти заяву, в якій буде вказана додаткова інформація. Готовий пакет документів потрібно буде відправити на перевірку певного органу — державного реєстратора.

Якщо ж ви хочете зробити все простіше, то можна скористатися послугами спеціалізованих компаній, або ж навчити свій власний персонал розбиратися у всіх цих питаннях. Зараз існують спеціалізовані тренінги, на яких можна отримати найбільш цінну інформацію, яка стосується питання отримання прав на землю в Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *